• Ημερομηνία έναρξης: Τρίτη, 24 Σεπτέμβριος 2019
  • Ώρα έναρξης: 10:00
  • Ημερομηνία λήξης: Τρίτη, 24 Σεπτέμβριος 2019
  • Ώρα λήξης: 12:00
Το beach soccer ( ποδόσφαιρο άμμου)διεξάγεται σε παραλίες. Υπάρχουν διάφορα πρωταθλήματα ανα την υφήλιο και κυρίως σε τροπικά νησιά. Δίνει έμφαση στις δεξιότητες, την ευκινησία και στο λάκτισμα προς το στόχο. Βασικοί κανόνες - Για την έναρξη του παιχνιδιού στρίβουμε ένα κέρμα και η ομάδα που θα κερδίσει διαλέγει ή τέρμα ή εναρκτήριο λάκτισμα Στο δεύτερο ημίχρονο αλλάζουν τέρματα και η ομάδα που δεν ξεκίνησε το εναρκτήριο λάκτισμα ξεκινά Στο τρίτο ημίχρονο πάλι το κέρμα. -Μέλη ομάδας ( 5παίκτες σε κάθε ομάδα ο ένας τερματοφύλακας ) -Κατηγοριοποίηση ομαδικό άθλημα -Εξοπλισμός μπάλα ποδοσφαίρου(400-440 γραμ. βάρος ,σφαιρική από δέρμα) -Επαφή ναι -Δεν είναι Ολυμπιακό άθλημα -Διάρκεια αγώνα τρείς περίοδοι των 12 λεπτών -Μεταξύ των περιόδων ένα διάλειμμα 3 λεπτών -Παράταση 3 λεπτά σε περίπτωση ισοπαλίας και στη συνέχεια πέναλτι

Φωτογραφικό αρχείο δράσης

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « #BEACTIVE TO & FROM SCHOOL Κολύμβηση ανοιχτής θαλάσσης »